MEDINIO KULTŪROS PAVELDO PASTATO NERINGOJE RESTAURACIJA

Medinio kultūros paveldo pastate, įtrauktame į kultūros paveldo registrą, intensyviai vykdomi darbai pagal parengtą projektą. Pastato būklė iki darbų buvo labai bloga: pamatų tinkas vietomis įtrūkęs, kai kur pamatai apipeliję ir drėgni, sienos lentos sueižėjusios, perdangos ir stogo medinių konstrukcijų būklė bloga, stogo danga ir kai kurie kiti elementai pakeisti į kitus, neautentiškus.


Šiuo metu jau yra atlikta didžioji fasado karkaso (konstrukcijų), taip pat lauko langų ir durų (tačiau pagal suplanuotą darbų eigą rekonstruoti lauko langai bei durys bus įstatomi vėliau) rekonstravimo darbų dalis, taip pat pradėtas vidaus sienų atkūrimo procesas. Vykdant stogo restauracijos darbus, pastebėta, jog esamas laikančias konstrukcijas būtina stiprinti, todėl, aptarus situaciją ir galimus veiksmus su Kultūros paveldo departamento specialistais, buvo atlikti ir papildomi stogo konstrukcijų sustiprinimo darbai. Bendrai vertinant, taip pat atlikta didžioji dalis ir stogo restauracijos darbų.
Restauruojamas pastatas yra charakteringas Kuršių Nerijos medinių gyvenamųjų namų architektūrinis pavyzdys, pasižymintis senosios architektūros elementais – raižytais lėkiais, unikalia statybos technologija (surenkamas iš rąstų išpjautų ar ištašytų keturkampių įvairaus ilgio tašų, ir, esant būtinybei, išardomas). Visi pastato tvarkybos darbai atliekami taikant senąsias (tradicines) technologijas, todėl šio projekto įgyvendinimas yra unikalus visos Lietuvos mastu – be vykdomų statybos darbų, taip pat kuriama ir vaizdinė filmuota bei rašytinė edukacinė medžiaga apie unikalią statybos technologiją, kurią ketinama pristatyti projekto pabaigoje. Tikimasi, jog tai sudarys sąlygas vėliau sėkmingai restauruoti kitus panašaus tipo statinius. 

 NewPicture

Daugiau apie finansinį mechanizmą:
www.norwaygrants.lt;
www.eeagrants.lt;
www.eeagrants.com.
Kontaktai:
Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.
+370 52129909